img

Babacan: “Türkiye’yi hukukla, adaletle ve istişareyle yöneteceğiz”


Babacan, Trabzon’da düzenlediği mitingde,  gençlere yönelik gerçekleştirmeyi planladıkları çalışmaları anlattı.

DEVA Partisi’ne atılan her oyun, gençlerin iş bulması anlamında geldiğini aktaran Babacan, “Gençlerin ailelerine muhtaç yaşamaması, kendi ayakları üstünde durması ve özgürlüklerine kavuşması demektir. DEVA Partisi'ne atılan her bir oy, ev gençlerinin odalardaki hapsine son vermek demektir.'' dedi.

“Gençleri eğitim programlarına alacağız”

Ali Babacan, iş bulamayan gençleri eğitim programlarına alacaklarını belirterek, “Hangi alanlara ilgi duyuyorlarsa, hangi alanlarda ihtiyaç varsa o alanda kendilerini geliştirmelerini ve ilerlemelerini kolaylaştıracağız. Ücretsiz eğitim programlarıyla, ihtiyaç duyulan alanlarda gençleri yeniden eğiteceğiz. Bu eğitim programlarına katılan gençlerin yol parası ve öğle yemeğini devlet karşılayacak.” ifadesini kullandı.

“Devlet, gençlerin ve kadınların yakasına vergi diye yapışmayacak”

Gençlerin ve kadınların sahip olduğu bilgi ve becerileri, iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu alanlara göre geliştirmeyi hedeflediklerinin altını çizen Babacan, “Eğitim programlarından mezun olan gençler işe girdiklerinde uzunca bir süre vergi ödemeyecek. Onlara istihdam sağlayan işyerleri de sigorta primi ödemeyecek. Gençler, kadınlar ilk defa çalışmaya başlıyorsa, devlet onların yakasına vergi diye yapışmayacak.'' diye konuştu.

“En ileri Avrupa ise onların standardını hedefliyoruz”

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Türkiye’yi ileri demokrasilerin seviyesine getireceklerini ifade ederek, ''Dış ilişkilerde içi boş maceralarla oyalanmayacağız. Eğer demokraside, hukukta, adalette en ileri Avrupa ise onların standardını hedefliyoruz. Türkiye’yi hukukla, adaletle ve istişareyle yöneteceğiz. Dosdoğru çalışacağız.'' şeklinde konuştu.

“Ne zaman başarılardan bahsedilse eski defterler karıştırılıyor”

Türkiye’yi kriz ortamından 6 ayda çıkartacaklarını savunan Babacan, “Krizden çıkış planları bizim elimizde. En geç 2 yılın sonunda da enflasyonu tek haneye indireceğiz. İki tane büyük ekonomik krizi çözen ekonomi ekibinin başında ben vardım.” görüşünü aktardı.

Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.