Garanti BBVA Mobil'den İstanbulkart'a yükleme yapmak hızlı, kolay ve masrafsız

Garanti BBVA Mobil'den İstanbulkart'a yükleme yapmak hızlı, kolay ve masrafsız

Vakıf Katılım

Bu sayede bankanın sahip olduğu 8 milyonu aşkın dijital bankacılık müşterisi bu özellikten yaralanacak. Garanti BBVA Mobil kullanıcıları İstanbulkart’larına para yüklemenin yanı sıra, bakiye sorgulaması da yapılabilecek. Yükleme yapılan kartı kaydederek daha sonraki yüklemelerini kolayca tamamlayacak kullanıcılar, ödemeyi Garanti BBVA hesaplarından ücretsiz olarak gerçekleştirecek. Kullanıcılar, başkasının kartına da yükleme yapabilecek.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin öncülüğünde, Belbim A.Ş. ve Garanti BBVA arasında gerçekleştirilen işbirliği sayesinde, alternatif ödeme yöntemleri ile daha fazla kullanıcıya ulaşılması ve ulaşım ödemelerinin dijitalleşmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Her geçen gün müşterilerin ürün ve servis ihtiyaçlarını dijital kanallardan giderme eğilimi artarak devam ediyor. Kullanıcılar, İstanbulkart yükleme noktası haline getirdiğimiz Garanti BBVA Mobil üzerinden istedikleri miktarı, hesaplarından masrafsız ve kolayca kartlarına yükleyebilecek. Bankacılık hizmetlerini, müşterilerimizin günlük hayatta sıkça kullandıkları sistemlere daha fazla entegre ederek değer yaratmayı sürdüreceğiz.”

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, “Yenilikçi ödeme çözümlerimizle, müşterilerimize ayrıcalıklı hizmet sunmaya devam ediyoruz. İstanbulkart ile yaptığımız bu iş birliği sayesinde, ulaşım ödemeleri alanındaki yenilikçi çözümlerimizi daha geniş kitlelerle buluşturarak, bu alanda akla ilk gelen banka olmayı hedefliyoruz.”

İstanbulkart Yüklemesi Garanti BBVA Mobil’den Nasıl Yapılır?

Yakın Alan İletişim (NFC) özelliği bulunan Android işletim sistemli telefon kullanıcıları, yükleyecekleri tutarı belirttikten sonra İstanbulkartı telefonlarının arkasına okutarak tek seferde para yükleyebilecek.

Yakın Alan İletişimi (NFC) özelliği bulunmayan telefonlarda ise kullanıcılar, İstanbulkart numarası ile yükleme talimatı verdikten sonra, bakiyenin karta geçmesi için İstanbulkart’ını Biletmatik’e ya da online talimat yükleme noktalarına okutarak işlemlerini tamamlayacaklar.

Belbim A.Ş. İstanbulkart’ı Bir Ulaşım Kartı Olmanın Ötesine Taşıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi Belbim AŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nin akıllı şehircilik vizyonu ve inovatif çözümlerle hayatı kolaylaştırma anlayışına İstanbulkart mobil uygulaması ile katkı sağlıyor. İstanbulkart’ı bir ulaşım kartı olmanın ötesine taşıyan Belbim AŞ’nin yenilikçi uygulamaları ile İstanbulkart, alışverişte de kullanılabilecek bir elektronik para kartına, ödeme aracına dönüştürüldü.

Kaynak:
Hibya Haber Ajansı