img

Bakan Çavuşoğlu: "İsveç yönetimi bu alçak eyleme izin vererek buna ortak oldu"


Çavuşoğlu'nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"İsveç’teki eylemler

Şimdi terörle mücadele kanunlarında da doğru dürüst  teröröle mücadele edilecek unsur yoktu. Şimdi değiştirmek zorunda kaldılar. İsveç yönetimi bu alçak eyleme izin vererek buna ortak olmuştur. Bu kadar basit. Kimse bize başka bir şey anlatmaya çalışmasın. Tüm gerçek inanç sahibi olan herkes böyle görüyor. İsveç’in şuna karar vermesi lazım. NATO’ya üye olmak istiyor musun.? İstemiyor musun? Bu eylemlerin bir amacı da İsveç’in NATO üyeliğini engellemek. Sonuçta bir karar vermesi lazım İsveç’in üyelik sürecine mayınlar döşüyorlar.

Şimdi bu ortamda üçlü toplantının bir anlamı olmaz. Sağlıklı bir toplantı olmayacağı için ertelendi. İsveç’in ciddi bir adım atmadığını da görüyoruz. Vatansever tüm partilerin tüm siyasetçilerin ortak görüşüdür. O nedenle burada üçlü toplantının bir faydası olmaz.

İsveç ve Finlandiya’nın üyelik sürecinin ayrılması

İsveç ve Finlandiya’nın üyelik süreçlerinin ayrılması yönünde bize resmi bir teklif gelmedi. Göreceli olarak Finlandiya ile karşı karşıya kaldığımız sorunlar İsveç’e göre daha az. Hem NATO hem bu ülkeler bu üyelik sürecinin birlikte götürülmesinden yana."

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.