img

Oktay: "KKTC’nin tanınması için seferber olmaya devam edeceğiz


Oktay'ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"İki ülkenin sigorta sistemi entegre edilecek. Derinya bölgesindeki sosyal konut alanını devreye alıyoruz. Bu bölgede TOKİ iş birliğiyle sosyal konut projelerini yakın zamanda başlatıyor olacağız.

Asrın projesiyle denizin altından Torosların suyunu Kıbrıs Türkü kardeşlerimize ulaştırdığımız gibi şimdide kablo ile elektrik temini projesini başlatıyoruz. Aramızdaki istişareler devam ediyor. Ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin kapısını Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açtığımız Derinya sosyal konut iş birliğimiz ve Kıbrıs Türkü’nün elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayacak bu müjdelerimizin hayırlı olmasını diliyorum. Anavatan Türkiye olarak KKTC ihtiyaç duyduğu her alanda Kıbrıs Türkü’nü desteklemeyi sürdüreceğiz.

KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üyeliğinin ardından KKTC’nin tanınması için de seferber olmaya devam edeceğiz. Gerek kalkınma ve iş birliği alanında gerek Kıbrıs Türkü’nün uluslararası alanda verdiği mücadelede Cumhurbaşkanımız liderliğinde KKTC’nin yanındayız. Tüm bu alanlardaki çalışmalarımızı samimiyet ve kardeşlik temelinde dayanışma ve eşgüdüm içinde sürdüreceğiz. Çözüm odaklı Kıbrıs Türkü’nü ve Türkiye KKTC gönüldaşlığını gözeten bir anlayışla mücadeleye devam edeceğiz.

 

KKTCBaşbakanı Ünal Üstel'in konuşmasından bazı satır başları ise şöyle:

"Sayın cumhurbaşkanı başkanı yardımcım, çok kıymetli basın mensupları bugün Ankara’da bir kez daha Anavatan Türkiyemiz yetkileri ile bir araya gelmenini büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Kendilerine davetlerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım."

 

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.