img

Türkiye Dans Sporları Federasyonu yeni şampiyonlarını seçti


Dansın kalbi hafta sonu İstanbul’da düzenlenen yarışmalarda attı. Son dönemin en popüler iki dans türü olan Hip-Hop ve Breaking’de yeni Türkiye şampiyonları 21-22 Ocak 2023'te düzenlenen yarışmalarla belirlendi. Başkanlığını Türkiye’ye dansı sevdiren kişi olarak tanınan Tolga Han’ın yaptığı Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından organize edilen yarışmalar Beylükdüzü’nde SDR Dance Center’da gerçekleşti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi’nin de katıldığı turnuvalarda hem ulusal sıralamalar hem de ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil edecek yeni milli takım sporcuları belirlendi.

Breaking’te Olimpik takım heyecanı 

Olimpik branş olan ve ilk kez Paris 2024’te yer alacak breaking’de Türkiye şampiyonası pazar günü düzenlendi. Dereceye girenlerin içinden seçilecek  olimpik milli takımın da belirleneceği Türkiye Breaking Şampiyonası’nda 18 yaş üstü yetişkin erkeklerde Oğuzhan Karademir birinci,  Furkan Yılmaz ikinci, Murat Abdurrahmanaoğlu üçüncü oldu. 18 yaş üstü kızlarda Jasmijn Millie birinci, Nadire Selin ikinci Ebru Tuğ üçüncü oldu. Diğer kategorilerde birinciler şöyle belirlendi; U-18 erkeklerde Efe Cem kızlarda Nadire Selin birinci oldular. U-16 erkeklerde Emir Sönmez, kızlarda Ceylin Han birinciliği elde ederek Türkiye şampiyonu oldular. U-14 kategorisinde kızlarda Nurperi Yedikardeşler, erkeklerde Cenk Midilliç birincilik kupasını kazandılar. 

İşte Hip-Hop’un Şampiyonları

Cumartesi günü yapılan Türkiye Hip-Hop Şampiyonası’nda dereceye girenlere kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi verdi. Hip-Hop turnuvasında şampiyonlar şöyle oluştu: 21 yaş üstü kategorisinde Ömer Öztürk, U-21’de Berfin Şentürk, U-16’da Sava Okan,  U-12’de Emir Sönmez, U-9’da Lal Öncü birinciliği elde ederek Türkiye şampiyonu oldular. 

TDSF Başkanı: ‘’Uluslararası başarı için maddi-manevi her desteği veriyoruz’’

Olimpik branş olan breaking’le ilgili çalışmaları hakkında bilgi veren Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, ‘’Olimpik branş ilan edildikten sonra bu alanda kapsamlı çalışmalara başladık. Türkiye genelinde yetenek arayışımıza kulüplerimizin desteğiyle devam ediyoruz. Kızlarda yarışmalara katılan çok az sporcu vardı. Yeni sporcular yetiştirmek için yürüttüğümüz çabalar sonuç vermeye başladı. Breaking’e özellikle alt yaş gruplarında ilginin arttığını görmek beni sevindiriyor. Federasyon olarak uluslararası başarı elde eden tüm sporcularımıza imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen, maddi-manevi her türlü desteği vermeyedevam edeceğiz.’’ diye konuştu.


Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.