img

UNESCO Genel Merkezi'nde "Çin Belgeselleri Festivali"


"Çin Belgeselleri Festivali" adlı etkinlik, bugün Çin Medya Grubu (CMG) ve Çin’in UNESCO’daki Daimi Temsilciliği tarafından UNESCO Genel Merkezi’nde düzenlendi.

"Çin Belgeselleri Festivali" kapsamında insanlık için kader ortaklığı düşüncesi ve Çin tarzı modernleşme ile ilgili öykülerin işlendiği 50’den fazla belgesel ve film gösterildi.

CMG’ye bağlı CGTN tarafından hazırlanan İnsanlığın Karbon Ayak İzi adlı belgesel ilk kez izleyicilerle buluştu.

Belgeselin gösterimine UNESCO’da görevli temsilciler ve diplomatlar ile Fransa’daki farklı çevrelerden toplam 400’ün üzerinde misafir katıldı.

CMG Başkanı Shen Haixiong, etkinlikte yaptığı konuşmada, CMG’nin Çin Belgeselleri Festivali’ni düzenleme amacının, karşılıklı güvene ve dayanışmaya dönük beklentiler ve barış ile kalkınma arayışı olduğunu belirtti.

Shen, CMG’nin ortaya koyduğu yapımlarla insanlık için kader ortaklığı bağlarını güçlendirmeye, dünyaya daha fazla güven ve güç katmaya hazır olduğunu vurguladı.

21 Haziran’da başkent Beijing’de başlatılan ve CMG ve Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ilk “Çin Belgeselleri Festivali”, yılın sonuna kadar sürecek.

Etkinliğe, şu ana dek 60 ülkeden 102 medya kuruluşu katıldı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.