img

vivo Y serisi kullanıcılarına Android 13 güncellemesi ile performans müjdesi


Yenilikçi ürünleri ile kullanıcıların dikkatini çeken dünyanın lider teknoloji markalarından vivo, üretimi Türkiye fabrikasında gerçekleşen Y serisi cihazları Kasım ayı içerisinde Android 13 güncellemesi aldı. Minimalist ve şık tasarımının yanı sıra, teknik özellikleri ile de kullanıcıların gözdesi olan vivo, RAM ve NFC teknolojilerindeki güncellemeler ile güçlü performansını artırmaya devam ediyor.

Android 13 güncellemesi sonrasında Genişletilmiş 3.0 RAM özelliğine sahip Y serisi cihazların performansı önemli ölçüde iyileştirildi. Y22s 4GB RAM ve 64GB ROM özelliklerine sahip sürümünde bulunan Genişletilmiş 3.0 RAM özelliği 4GB + 4GB, Y22s 6GB RAM +128GB Genişletilmiş 3.0 RAM 6GB + 6GB olarak artırıldı. Yine Y16 modelinde bulunan 4GB+1GB olan Genişletilmiş RAM özelliği 4GB+4GB olarak güncellendi.

Genişletilmiş RAM 3.0 ile daha da hızlı performans  

Genişletilmiş RAM 3.0, Genişletilmiş RAM 2.0 ile kıyaslandığında %23 oranında daha fazla etkin uygulamaya sahip.

Android 13 güncellemesi ile Genişletilmiş RAM 3.0 özelliği 4GB + 1GB’dan 4GB + 4GB’ye kavuşan Y16 modeli, MediaTek P35 sekiz çekirdekli işlemciyle ve 4GB RAM ile günlük işlerinizi ve eğlence ihtiyacınızı kolaylıkla karşılıyor.

Android 13 güncellemesi sonrasında Genişletilmiş RAM 3.0 özelliği toplam 12GB’a kadar ulaşan RAM gücü ile Y22s, aynı zamanda üçlü kart yuvası ile 1 TB'a kadar bellek genişletmeyi destekliyor. Bu sayede kullanıcılara sevdiği müzik, film, fotoğraf ve videolar için daima boş yer imkanı sunuyor.

NFC ile temassız işlem rahatlığı

vivo Y22s modelinin her iki sürümü de Android 13 güncellemesi ile NFC özelliğine sahip olacak. Yakın Alan İletişimi anlamına gelen Near Field Communication (NFC), birçok farklı temassız işlem imkanı sunuyor. Radyo sinyalleri üzerinden gerçekleşen NFC teknolojisinin temel çalışma prensibi; NFC özelliği bulunan akıllı telefon üzerinden, cihazlar arasında kablosuz iletişim kurulması olarak belirtilebilir. Temassız işlem teknolojilerinin gelişmesiyle NFC teknolojisi de büyük önem kazanıyor.

vivo Hakkında:

Akıllı cihaz ve hizmetleri odağına alarak güçlü tasarıma sahip ürünler üreten dünyanın lider teknoloji şirketi vivo, her zaman insanlarla dijital dünya arasında bir köprü kurmayı hedefliyor. Şirket, insanlara her geçen gün daha kullanışlı bir mobil ve dijital yaşam sunmak için yaratıcılığı ön plana alıyor. vivo, toplum için değer yaratma misyonunu; Çin felsefesinde doğru şeyleri yapma ve işleri doğru şekilde yapma tutumunu açıklayan bir kavram olan Benfen felsefesine dayandırıyor. Kullanıcı odaklılık, tasarım odaklı değer, sürekli öğrenme ve takım ruhu gibi temel değerleri sahiplenen şirket; daha sağlıklı, daha sürdürülebilir dünya standartlarında bir kuruluş olma vizyonuyla sürdürülebilir bir kalkınma stratejisi uyguluyor. Shenzhen, Dongguan, Nanjing, Pekin, Hangzhou, Şanghay, Xi'an, Tokyo, San Diego ve Taipei’de, 10 Ar-Ge merkezi ile vivo; 5G, yapay zekâ, endüstriyel tasarım, fotoğrafçılık gibi önemli konuların da aralarında bulunduğu alanlarda en ileri teknoloji kullanıcı teknolojilerinin geliştirilmesine odaklanıyor. Yıllık yaklaşık 200 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip akıllı bir üretim ağı bulunan vivo’nun ürünleri, şu an itibariyle 60’ın üzerinde ülke ve bölgede satışa sunuluyor ve dünya çapında 400 milyonun üzerinde kullanıcı tarafından sevilerek kullanılıyor. vivo hakkındaki son haberleri https://www.vivo.com/en/about-vivo/news https://www.vivo.com/en/about-vivo/news adresinden takip edebilirsiniz.

 

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.