Aydın:

Aydın: "Emekliler, işçiler ayın sonunu getiremiyor!"

Vakıf Katılım

Filistin’de yaşananlara değinerek konuşmasına başlayan Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, “Bundan yirmi, yirmi beş yıl öncesine kadar İslam Dünyası’nın tek bir meselesi vardı. O da Filistin meselesiydi. Ancak şu son yirmi, yirmi beş yılın neticesinde artık bugün Müslümanların bir Filistin meselesi var, bir Irak meselesi var, bir Afganistan meselesi var, bir Suriye meselesi var, bir Libya meselesi var, bir Doğu Türkistan meselesi var. Sayılar arttı ve artmaya devam ediyor. Çünkü bu topraklarda yıllardır işleyen bir plan var: Büyük Orta Doğu Projesi." dedi.

Emekliler, işçiler ayın sonunu getiremiyor!

“Bir ülkenin ekonomik olarak güçlü olmasının göstergesi vatandaşların durumudur. Bugün bir emeklilerimiz, memurlarımız, işçilerimiz, çalışanlarımız ayın sonunu getirmekte zorlanıyorlar.” diyen Aydın, “Bir ülkedeki enflasyon yüzde elliyse o ülkedeki suç oranları yüzde yüzdür. İnsanlar çarşıya, markete, pazara gittiği zaman artık torbalarını dolduramıyorlar. Böyle olunca kimse ayın sonu getiremiyor. Çocukları belirli yaşa geldiğinde zaten okutamıyor. Okutsa evlendiremiyor. Bugün Afyon’da gençlerimizi evlendireceğiz diyelim. Kaç lira maliyeti? Beş yüz altı yüz bin liradan aşağı bir masraf kaldı mı? Bu adam on beş yirmi yıl boyunca taksitleriyle borçlarını bitirecek ki biraz düzlüğe çıksın. Dünyada böyle bir kriz yok. Biz Türkiye'nin bütün sınırlarını dünyaya kapatsak Türkiye normalde kendi imkânlarıyla dünyada kendi kendine yetebilen nadir ülkelerden birisidir.” şeklinde konuştu.

"Afyonkarahisar hak ettiği değeri görmeli!"

İl Başkanı Beytullah Karataş ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

’’Afyonkarahisar’ın köylerini, mahallelerini, beldelerini, ilçelerini defalarca ziyaret ederek milletimizin gerçek problemlerini tespit ediyoruz. Gittiğimiz her noktada vatandaşlarımız birçok problemi dile getiriyorlar. Her kesimden vatandaşımız Afyonkarahisar’ın artık hak ettiği değeri görmesini istiyor, siyasette artık bazı yüzlerin de değişmesini istiyor. Afyonkarahisar’da önümüzdeki 5 yılın heba edilmemesi için ehliyet ve liyakat sahibi isimlerin ve özellikle gençlerin görev alması gerektiğine inanıyoruz. Saadet Partisi olarak hemşehrilerimizin bu taleplerine mutlaka karşılık vereceğiz.’

  Hibya Haber Ajansı