img

Malatya’da Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali başladı


Açılışa, Malatya Valisi Hulusi Şahin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Habip Ahmet Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay ile İl Protokolü ile vatandaşlar katıldı.

Malatya Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali 23 - 25 Aralık 2022 tarihleri arasında vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Festival, kültürel ve sanatsal birikimimizin önemli örneklerinden olan ancak somut olmayan kültürel mirasa ve bu mirası icra eden meslek gruplarına yönelik toplumsal bilincin oluşturulması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla Turizm İl Müdürlüğünün koordinesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleniyor.

Malatya’yı ulusal boyutta etkin bir şekilde kültürel ve sanatsal yönden tanıtmak, geleneksel el sanatlarının değerini koruyarak gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarından il içinden ve il dışından toplam 20 sanatçı farklı branştan eserlerini festivalde sergileyecek.

Festival süresince; boncuk işi, telkari işleme, çömlek, ahşap kaşık, ahşap oyma, ahşap yakma, baston yapımı, ebru, sedef kakma, cam üfleme, doğal taş mozaik sanatı, çini, tesbih yapımı, bıçakçılık, damascus çeliği, deri işleme, geleneksel giysili bebek yapımı, yöresel bez dokuma, iğne oyası, bağlama yapımı ustaları sanatlarını icra edecek.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.