Schneider Electric Global Üst Yönetimine Türkiye’den Bir İsim Daha Katıldı

Schneider Electric Global Üst Yönetimine Türkiye’den Bir İsim Daha Katıldı

Vakıf Katılım

Esin Gül, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Endüstriyel Otomasyon İş Geliştirme ve Dönüşüm Başkan Yardımcısı oldu

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, Esin Gül’ün Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Endüstriyel Otomasyon İş Geliştirme ve Dönüşüm Başkan Yardımcılığı görevine atandığını duyurdu. Yeni görevi kapsamında Gül, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde Endüstriyel Otomasyonun stratejik dönüşümüne liderlik edecek. Gül, şirketin stratejik çözümü olan Ecostruxure Automation Expert’in bölgede gelişimi ve yaygınlaşması, iş ortakları ve müşteri memnuniyetinin artırılması, satış operasyonlarının güçlendirilmesi ve böylece hedef segmentlerde pazar payının artırılması gibi kritik alanlarda dönüşüm ve ilerlemeden sorumlu olacak.

2007 yılından bu yana kariyerine Schneider Electric’te devam eden Gül, son olarak grubun Almanya merkezli şirketi ProLeiT’in Global Satış ve Pazarlama Başkanlığı görevini üstlenmekteydi. Bu görevinde şirketin uluslararası pazarlardaki faaliyetlerine güçlü bir katkı sunan Gül, 2018-2022 yılları arasında ise Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Endüstriyel Otomasyon Başkan Yardımcısı olarak bölgede önemli bir gelişime liderlik etmişti. Gül, Grup içerisindeki 15 yılı aşkın deneyiminde ayrıca satış, pazarlama ve kanal yönetimi alanlarında çeşitli sorumluluklar üstlenerek endüstriyel otomasyon, proses otomasyonu ve OEM kanalları ile pazarlama stratejileri alanlarında zengin bir deneyime sahip.

Makine mühendisliği alanında lisans derecesine sahip Gül’ün İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden MBA derecesi bulunmaktadır.

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric'te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta - bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi, Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla iş birliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz. 

www.se.com    

  Hibya Haber Ajansı